Anasayfa | Hesabım |
0 Adet
| Whatsapp | Menü

0850 numaralar, son dönemlerde bankaların, hava yolu ve otobüs firmalarının, e-ticaret sitelerinin ve farklı sektörlerde bir çok kurumsal firmanın çağrı merkezi numarası ya da iletişim numarası olarak karşımıza çıkmaktadır. 0850 ‘li numaraların eski tip analog numara (PSTN) ve 444 ‘lü numaralara göre çeşitli avantajları bulunmaktadır. 0850 Numara, diğer adıyla konumdan bağımsız numara, genellikle şirketlerin çağrı merkezlerinin tercih ettiği, 0212,0216 ‘lı numaralar gibi bir coğrafyaya bağlı olmaksızın tüm illerden tahsis edilip kullanılabilen numaralardır.

0850 numaralar normal Türk Telekom hatları gibi ofisinize veya işyerinize karasal kablo ile çekilen hatlardan değildir. Bu 0850 numara sistemi network ağları üzerinden haberleşen, bulut teknolojisiyle çalışan hizmetlerdir. Aynı zamanda tek bir 0850 li numara üzerinden aynı anda istediğiniz kadar çağrı alabilir, çağrı yapabilirsiniz, bu nedenle asla meşgul çalmaz. Eski hatlar gibi yanına ilave hatlara gerek kalmaz.

0850 numara, son dönemlerde bankaların, hava yolu ve otobüs firmalarının, e-ticaret sitelerinin ve farklı sektörlerde bir çok kurumsal firmanın çağrı merkezi numarası ya da iletişim numarası olarak karşımıza çıkmaktadır. 0850 li numaraların eski tip analog numara (PSTN) ve 444 ‘lü numaralara göre çeşitli avantajları bulunmaktadır. 

0850 ile başlayan bütün numaralar aslında Türkiye’ye aittir. 850 bütün ülke tarafından da bilineceği üzere bir telefon kodu ve özellikle şirketler, operatörler ya da benzer firmalar hep bu kod üzerinden arama yaparlar.

Peki 0850 ile başlayan numara nereye ait, bunu nasıl öğrenebilirsiniz? Öncesinde sizlere bazı uyarılarda bulunmak ve önemli bilgiler paylaşmak istiyoruz.

0850 çok yüksek oranda kurumsal firmalar ve şirketler tarafından kullanılıyor.
Ama bazen dolandırıcılar tarafından da 0850 alan kodu kullanılabiliyor.
Eğer telefonunuz bilinmeyen ya da kayıtlı olmayan numaraları spam olarak bildirmenize izin veriyorsa bu telefon kodunu araştırmalısınız.
Buna ek olarak müşteri hizmetlerinin büyük bir çoğunluğu da bu kodu kullanıyor.

+90 (850) telefon kodu nereye, kime ait merak ediyorsanız tam numarayı yazarak internette araştırma yapabilirsiniz. Bazı durumlarda aynı numaranın çok fazla kişiyi aradığını ve o insanların da bundan rahatsızlık duyduğunu görebilirsiniz. Şikayet edenlerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

 


Dijital Santral
0850'li numaralarınızı Netsantral ile kullanabilirsiniz. Bu sayede robot operatör, görüşme ses kaydı, çağrı raporlama gibi bir çok özelliğe sahip olursunuz.

Akıllı Telefon
Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz mobil uygulamalar ile internetin olduğu heryerden kullanabilirsiniz.

Yeni Nesil IP Telefonlar
Yeni nesil Netgsm N3 ve diğer marka IP telefonlara numaranızı kaydederek kullanabilirsiniz.

Bilgisayarda Kullanım
Windows ve OS yüklü bilgisayarlarınızdan Netsipp Softphone veya diğer masaüstü telefon programlarını yükleyerek 0850'li numaranızı kullanabilirsiniz.

Analog (Eski Tip) Telefonlar
Eski tip analog telefonlarında Netgsm 850 li numara kullanabilmeniz için VoIP adaptör cihazlarına ihtiyacınız olacaktır.

Sınırsız Yönlendirme
Sadece gelen çağrıları karşılayabileceğiniz sınırsız yönlendirme hizmeti ile 0850'li numaranıza gelen çağrıyı istediğiniz sabit veya cep numarasına yönlendirebilirsiniz.

- Yeni Abonelik -